صفحه شخصی سهراب شیروانی‌فر   
 
نام و نام خانوادگی: سهراب شیروانی‌فر
استان: اصفهان - شهرستان: اصفهان
رشته: کارشناسی ارشد عمران - پایه نظام مهندسی: دو
شغل:  کارمند دفتر فنی
تاریخ عضویت:  1394/11/03
 روزنوشت ها    
 

 ویدئوی شکست برشی تیر بتن‌آرمه بخش عمران

10

در این روزنوشت در ویدئویی ۴دقیقه‌ای یک تیر بتن‌آرمه تحت بارگزاری قرار می‌گیرد و شما به‌صورت کامل می‌توانید مراحل آغاز نمایان شدنِ ترک‌ها تا گسیختگی نهایی را ببینید. توضیحاتی هم درباره‌ی گسیختگی بتن ارائه شده است.

شکست برشی تیر بتن‌آرمه

ماهیت ترد و ناگهانی شکست برشی باعث شده است در سازه های مقاوم در برابر زلزله یکی از مهمترین الزامات ،بکارگیری تدابیری برای دوری از انهدام برشی باشد. از آنجا که شکست برشی ستون همراه با ایجاد ترک های مورب در کل ارتفاع ستون خواهد بود لذا در مقاوم سازی ستون های بتن آرمه در برابر برش لازم است کل ارتفاع ستون مقاوم سازی شود. شکست های برشی ترد هستند و منجر به کاهش سریع مقاومت جانبی پایه میگردند.ستون های کوتاه با جزئیات آرماتوربندی عرضی قدیمی بویژه به شکست برشی آسیب پذیرند ، در حالیکه برای یک بار جانبی داده شده مقاومت خمشی موجود معمولا خیلی بیشتر از مقاومت برشی می باشد. ستون های بتن آرمه پل ها به دلایل مختلفی ممکن است در اثر برش آسیب پذیر باشند ، مهمترین این علت ها عبارتند از :
ناکافی بودن خاموت ها ، کوتاه بودن ستون ها ، کمتر بودن ظرفیت برشی اولیه مقطع از نیروی برشی وارد بر آن در هنگام زلزله و نهایتا کاهش ظرفیت برشی مقطع در هنگام زلزله.

با کلیک بر روی تصویر زیر، ویدئوی شکست برشی تیر بتن‌آرمه با حجم ۲۵٫۹۷ مگابایت برای شما دانلود خواهد شد.
با کلیک بر روی تصویر بالا، ویدئوی شکست برشی تیر بتن‌آرمه با حجم ۲۵٫۹۷ مگابایت برای شما دانلود خواهد شد.

برگرفته از : sakhtemanonline.com

شنبه 13 مرداد 1397 ساعت 14:16  
 نظرات